wycinanie, narzynanie opon

wycinanie, narzynanie opon

Nacinamy (pogłębiamy, wycinamy) bieżniki w oponach pojazdów ciężarowych i przyczep, oraz wózków widłowych, tym samym dajemy drugie życie oponom, które należało by zmienić ze względu na płytki bieżnik. Stosowane w tych pojazdach ogumienie (musi mieć oznaczenie – przeznaczone do pogłębiania !!! – czyli nie każdej: opona powinna mieć napis REGROOVABLE na bocznej ścianie), co daje z reguły możliwość pogłębienia bieżnika (tzw. nacięcie bieżnika). Zabieg taki wydłuża okres użytkowania opony.

Nacinanie używanych opon ciężarowych.

Powiększyliśmy zakres naszych usług o tzw. pogłębianie bieżnika opony, zwaną potocznie nacinaniem, jest to najlepsza propozycja dla osób, które chcą odświeżyć opony, a wiedzą, że używane przez nich opony są w przyzwoitym stanie. Tą metodą uzyskujemy aż do 30% więcej przejechanych kilometrów i  zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu poprzez mniejsze zużycie paliwa w granicach 6-10%, dzięki czemu zyskujemy finansowo bo zakupy nowych lub używanych opon można odłożyć w czasie i wydajemy mniej na paliwo. Nacinanie – wyrzynanie jest metodą inwazyjną, jednak całkowicie bezpieczna. Dzięki profesjonalnemu nacięciu jesteśmy w stanie zapewnić dłuższą żywotność prawie każdej opony.

Nacinanie – pogłębianie służy do zwiększenia głębokości bieżnika w oponach wózków widłowych (polecamy nasze wózki widłowe), samochodów ciężarowych, przyczep, samochodów dostawczych, terenowych. Pozwala również odtworzyć rzeźbę bieżnika po naprawie ogumienia.

 

Pogłębianie bieżnika opon – definicja.

Pogłębianie bieżnika opon polega na usunięciu warstwy gumy znajdującej się pod oryginalną rzeźbą bieżnika, w celu przywrócenia odpowiedniej głębokości rowków, utraconych w wyniku użytkowania opony. Aby usuwanie warstwy gumy było możliwe producenci opon już w fazie koncepcyjnej przewidują odpowiednią warstwę gumy, umożliwiającą wykonanie wysokiej jakości pogłębienia, które nie obniża trwałości i wytrzymałości opony.